SUBIEKTYWNY SERWIS INFORMACYJNY ZNOWU ŻYJE
z dnia: 2011-02-15


Zaczynam od przeprosin. Ostatnie kilka tygodni upłynęło Czytelnikom w atmosferze kłopotów technicznych, które jednak dokuczyły przede wszystkim gospodarzowi serwera, na którym przez 5 lat "wisiała" strona SSI. Komputery niektórych Czytellników "gotowały się" (np. Wacława Sałabana) podczas prób otwarcia strony. Mimo ostrzeżeń Googli - znalazło się sporo desperatów, którym udawało się przedrzeć do celu. Świadczy o tym licznik.
Zapadła więc decyzja o przenosinach SSI na inny serwer, dysponujący silną bronią defensywno-odstraszającą wszelkie drobnoustroje orbitujace w sieci. Zgłosiły się na ochotnika cztery serwery. Wybór padł na serwer firmy NavSim Polska, o której za chwilę kilka słów prezentacji.
Zanim do tego przejdę - chciałbym bardzo serdecznie podziękować gospodarzowi serwera Gdańsk Marine Center - Grzegorzowi Kuchta za pięcioletnie utrzymywanie Subiektywnego Serwisu Informacyjnego. Pragnę przeprosić za wszystkie niewygody, które docierały do serwera GMC za moją przyczyną. Dziękuję też bardzo za zorganizowanie przeprowadzki nie tylko strony, ale i pięcioletniego archiwum, które już jest dostępne na www.kulinski.navsim.pl Jestem wdzięczny takze panu Michałowi Kiedrowskiemu - informatykowi, który służył mi wielokrotnie pomocą, okazując przy tym prawdziwą cierpliwość.
Wreszcie dziękuję gospodarzom trzech innych serwerów, którzy po zaobserwowaniu przeżywanych przez SSI kłopotów - zaoferowali gościnę.
Do serwera NavSim zaprosił Czytelników SSI - prezes firmy NavSim - pan Jacek Pietraszkiewicz. Techniczną stronę przeprowadzki i ustawienia SSI na nowym serwerze zabezpieczył pan Radosław Karliński - Administrator LAN/WAN  (JADMAR).
Kilka słów o firmie NavSim™ Polska sp. z o.o.  zajmuje się innowacyjnymi rozwiązaiami profesjonalnej nawigacji
elektronicznej oraz łączności satelitarnej na lądzie, morzu i w powietrzu. Przedsiębiorstwo zostało utworzone w 2008 roku, jako projekt joint-venture dwóch podmiotów: NavSim Technology™ Inc. z Kanady oraz Grupy Jadmar™ z Polski. Obecnie zakres świadczonych przez NavSim usług obejmuje m.in. planowanie i wdrażanie systemów nawigacji elektronicznej dla jednostek morskich i powietrznych, doradztwo w zakresie wyposażania jednostek morskich w sprzęt elektroniczny, dystrybucja map elektronicznych oraz projektowanie i dostarczanie kompleksowych rozwiązań łączności satelitarnej na morzu, lądzie i w powietrzu.
Do NavSim-u "kuchenne wejście" znajdziecie u góry prawego marginesu strony głównej SSI. 
Na koniec prośba do PT Czytelników - roześlijcie do swych przyjaciół i znajomych maile z nowym adresem SSI - www.kulinski.navsim.pl
Żyjcie wiecznie!
Don Jorge   
Ten artykuł pochodzi ze strony:
JERZY KULIŃSKI - ŻEGLARZ MORSKI
Subiektywny Serwis Informacyjny
http://www.kulinski.navsim.pl

URL tego opowiadania:
http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=1660