OSIEDLE REZYDENCKIE – „SOL MARINA”
z dnia: 2020-01-12


SSI pilnie obserwuje co  w aglomeracji gdańskiej się buduje, rozbudowuje i modernizuje. Przyszła kolej na wstępną prezentację inwestycji znanego już w kraju dewelopera DEKPOL, czyli budowę osiedla rezydenckiego – połączonego z portem jachtowym. Ma atrakcyjną nazwę – SOL MARINA czyli słońce już zarezerwowane. W Polsce to nowość. Sporo niepewności i dlatego inwestycja roztropnie została podzielona na etapy. Rozpoznanie bojem. Od opinii i rokowań powodzenia interesu na razie się powstrzymuję. Ludzie się bogacą, banki oferują śmiesznie niskie oprocentowanie lokat.

.

Wszystkie trzy etapy realizacji inwestycji
.

Wyjście na Zatokę Gdańska przez Wisłę Śmiała dogodne, krajobraz równiny żuławskiej urozmaica pobliska góra fosfogipsów Wislinka. Dojazd kołowy  z szosy elbląskiej z Przejazdowa drogą 501. Budowa usytuowana na południowym brzegu Martwej Wisły – tuż przy zwodzonym moście sobieszewskim prowadzona już jest na obszarze 11 ha. Ma tu powstać luksusowe osiedle mieszkaniowo  – wypoczynkowe. Jak wspomniałem realizacja inwestycji jest zaplanowana na trzy etapach.


Wizualizacja wszystkich trzech etapów

.

W pierwszym etapie (obszar wschodni) zostanie zbudowana część budynków apartamentowych z miejscami postojowymi oraz do cumowania łodzi. Planowany jest także dwukondygnacyjny kapitanat z restauracją, salą zabaw dla dzieci oraz salą bankietową i konferencyjną, a także 10-kondygnacyjny apartamentowiec, w którym znajdą się lobby, basen, sauna sucha i mokra oraz siłownia.


Zanim wykonawca wszedł na plac budowy.

,


Plac budowy - Wigilia Bożego Narodzenia 2019

.

Oprócz stanowisk cumowniczych jachtów rezydentów – przewidziana jest przystań dla „przelotnych ptaków”. Na razie nie dopatrzyłem się placu zimowania jachtów.
Projekt architektoniczny został opracowany przy współpracy z biurami LSA oraz K&M Karczewski.

Bardziej szczegółowe informacje oraz relacje z postępu robót budowlanych będą publikowane w SSI.

Henrykowi Brylskiemu dziękuję za współpracę.

Żyjcie wiecznie !

Don Jorge

Ten artykuł pochodzi ze strony:
JERZY KULIŃSKI - ŻEGLARZ MORSKI
Subiektywny Serwis Informacyjny
http://www.kulinski.navsim.pl

URL tego opowiadania:
http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=3581