YOUNGTIMERY MOGĄ BYĆ LAMINATOWE
z dnia: 2012-08-15


Bardzo dobra decyzja, w końcu ktoś zauważył, że czas leci. Dopiero co  islandzki, samotny rejs zakończył kolega Orczykowski na laminatowej pirodze "Drosomak" (ex "Powiew") z lat 60-tych. Nawet moja przedostatnia łódka ("MILAGRO IV") by się zakwalifikowała. Gdzie to ona biedaczka? Pewnie gdzieś tam tkwi w trzcinach lub tataraku.

Tak, tak - ani się obejrzeliśmy a dookoła nas już tyle oldtimerów. Paweł Ryżewski, znany miłośnik zabytkowych jachtów przysłał zaproszenie do udziału w dziesiątych (!) już regatach "Epifanes Trophy".

Może jeszcze jakaś "Giga" lub "Nefryt" się zgłosi ?

Żyjcie wiecznie !

Don Jorge

PS. Retro - plakat całkiem apetyczny, ale co na to feministki ?

_______________________ 

 

Yacht Klub Polski Szczecin zaprasza na X Międzynarodowe Regaty Oldtimerów EPIFANES TROPHY 2012, które tradycyjnie odbędą się w drugi weekend września (7–8). Korekta terminu: piątek – sobota zamiast sobota – niedziela dokonana została na prośbę naszych niemieckich kolegów ponieważ potrzebują oni jednego dnia na powrót ze Szczecina do siebie. W związku z tym w piątek żeglujemy spod Trzebieży (TNA) do Ueckermünde, a w sobotę z Ueckermünde od razu do Szczecina, przy czym meta wyścigu będzie zlokalizowana koło Trzebieży. Zakończenie Regat w Marinie Hotele w sobotę wieczorem.

.

Kolejną zmianą jest nowe kryterium udziału w Regatach w klasie Youngtimer: jacht starszy niż 25 lat wykonany z dowolnego materiału – a więc także z laminatu. W poprzednich latach musiał to być jacht zbudowany przed rokiem 1980. Zapraszamy nowych Youngtimerowców do udziału w Regatach

.

Na koniec chcielibyśmy zachęcić do odwiedzenia nowej strony internetowej regat, gdzie znajdują się wszystkie informacje związane z regatami i przelicznikiem KLR. Preferowanym sposobem zgłaszania jachtu do Regat jest rejestracja za pomocą tej strony internetowej i zapłata wpisowego przelewem na konto Klubu. Ponieważ zgłoszenia dokonywany w inny sposób, a szczególnie zgłoszenia dokonywane w dniu rozpoczęcia Regat są dla nas jako Organizatora regat znacznym utrudnieniem, wpisowe w takich sytuacjach będzie wyższe. Po dalsze szczegóły oraz w celu rejestracji zapraszamy na stronę regat www.epifanestrophy.org

Do zobaczenia na regatach!

Ten artykuł pochodzi ze strony:
JERZY KULIŃSKI - ŻEGLARZ MORSKI
Subiektywny Serwis Informacyjny
http://www.kulinski.navsim.pl

URL tego opowiadania:
http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=2043